Wizytówka subiektywna

Doradczynią noszenia dzieci jestem od 10 lat. Mam wrażenie, że całe moje zawodowe życie. A jednak nie. Kiedyś, gdzieś tam, w poprzednim życiu zawodowym, byłam biotechnologiem molekularnym i nauczycielem biologii w szkole ponadgimanzjalnej.

Swoją drogę do chust rozpoczęłam dużo wcześniej. Wraz z narodzinami pierwszej córki. Do noszenia służyło nam nosidło sztywne. Jeszcze nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak chusta. Wtedy wogóle mało kto o tym wiedział.

Dwa lata później, po moim drugim porodzie, pewna mama z Niemiec próbowała opowiedzieć mi coś o chustach. Przekaz był na tyle niejasny, że nie wzbudził mojego większego zainteresowania. Został jednak w pamięci. Wrócił do mnie w kolejnej ciąży. Zdjęta ciekawością, podążyłam wtedy za sygnaturką koleżanki i trafiłam na forum poświęcone chustowaniu. Odkryłam inny świat. I zrozumiałam przekaz tamtej mamy z Niemiec. Dopiero wtedy, po kolejnych trzech latach.

Doradczynią zostałam półtora roku później. Po tym, jak przez ponad rok nosiłam swoją kolejną córkę i prowadząc Klub Kangura spotykałam się z innymi chustującymi mamami. Kiedy zaczynałam jako doradczyni, nie miałam pojęcia, że zawędruję tu, gdzie teraz jestem. 


A jestem dzisiaj chustową mamą sześciorga dzieci. Zawodowo, jako jedna z nielicznych w Polsce, mam pełne uprawnienia dwóch szkół noszenia - certyfikat renomowanej niemieckiej Die Trageschule® z Drezna oraz akredytację polskiej Akademii Noszenia Dzieci. Wraz z 8 innymi doradczyniami z całej Polski 3 lata temu powołałam do życia Stowarzyszenie Edukatorów i Doradców Noszenia Dzieci SEDNO, w którym mam zaszczyt pełnić funkcję prezeski.

certyfikat-die-trageschule

Na co dzień zajmuję się wyłącznie doradztwem chustowym.

 • Prowadzę spotkania indywidualne, warsztaty, pogadanki i prezentacje.
 • Pomagam rozwijać się świeżo upieczonym doradczyniom.
 • Wspieram swoją wiedzą i doświadczeniem również bardziej doświadczone koleżanki.
 • Działam aktywnie w Stowarzyszeniu
 • Prowadzę wypożyczalnię chust i nosideł oraz komis z produktami do noszenia
 • Organizuję charytatywne testy wyjątkowych chust

Zbudowałam zespół doradczy, w skład którego wchodzą doradczynie wywodzące się z różnych szkół noszenia. Działamy ponad podziałami oferując zgłaszającym się do nas rodzicom wiedzę i umiejętności na najwyższym poziomie. Wiedzę międzyszkolną, wspartą licznymi szkoleniami i konferencjami. Wiedzę zdobytą we współpracy z fizjoterapeutami. Wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem moim i koleżanek z zespołu.

Aktualnie razem ze mną pracują:

 • Karolina Czerwińska - doradczyni noszenia ClauWi (Peacestacja)
 • Katarzyna Dylawerska - doradczyni noszenia ClauWi (Tulenie Ma Znaczenie)

Współpracują:

 • Beata Gruszka - doradczyni AND (Przytulaj)
 • Barbara Jabłońska-Komar - doradczyni AND
 • Marta Zakrzewska - doradczyni ClauWi (Mamoza)

Wspieram w drodze doradczej:

 • Klaudię Balin - doradczynię ClauWi (Mammasita)
 • Marlenę Robaczewską - doradczynię AND

Zapraszam bardzo serdecznie do zapoznania się z moją ofertą. Innowacyjne propozycje w niej zawarte są wynikiem moich doświadczeń z pracy w szkole oraz efektem poszukiwań optymalnych rozwiązań wpierających proces nauki chustowania. W zespole dbamy o jakość nauczania, ale kładziemy nacisk przede wszystkim na wsparcie rodziców na początku ich drogi chustowej.

 

© 2016 Dziecko w chuście - Marta Alabrudzińka. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: OK INTERACTIVE